czwartek, 28 listopada 2013

pieniądze na wynos.

Świadomość, że masz jeszcze czas, pozwala odkładać wszystko na później. Niespostrzeżenie zachodni tryb życia dotarł do nas szybciej niż sądziliśmy, stąd każdy w rubryczce 'wady' bez zastanowienia dopisuje sobie 'lenistwo'. I nikogo to nie szokuje, ani nie dziwi, bo twoja porażka, czy błąd jakoś milej prezentują się na tle miliona innych.

A owo lenistwo wzięło się z rzeczy... na wynos. Modne stało się pracowanie w domu. Laptop, internet i właściwie nie musisz oddychać świeżym, spalinowym powietrzem, żeby cokolwiek załatwić.
Jesteś głodny ? Zadzwoń po pizzę. Prezent na gwiazdę ? Allegro. Nowa bluzka ? Sklep online. Książka ? Empik.com daje upust internetowym klientom.


A bank ?Bank jest teraz wszędzie gdzie ty, twoja komórka bądź komputer i rzecz jasna... WiFi.

 Panie i Panowie....
 - oto stos zalet -
konto internetowe


Swego czasu, kiedy byłam mniejsza gabarytowo i młodsza wiekiem, siadając na skórzanej kanapie w banku lubiłam wypełniać stos druczków. Wymyślałam nazwiska, adresy, niewyobrażalne dla kilkulatki kwoty i czasem coś mówiłam do siebie, wzbudzając zainteresowanie stojących w ogonku, zmarnowanych życiem klientów. Moja mama sterczała gdzieś na szarym końcu, stąd 'co by się dziecko nie nudziło' pozwalała mi się tak introwertycznie bawić. 

Naście lat później studiuję ekonomię.I do banku nie chodzę. Byłam założyć konto kilka miesięcy temu, a wtedy do teczki pełnej formalności, przemiła pani dorzuciła wizytówkę, która później okazała się być numerem i hasłem właśnie do konta internetowego. Wiedziałam o tym co nieco, bo te dwa słowa skłoniły moich rodziców do powzięcia edukacji komputerowej. Dzięki bankowi online śmigają teraz po sieci, a swoim kontem operują bezpośrednio z domu.

I ja też. 
A dlaczego ? 

No bo właśnie przede wszystkim nie trzeba stać w kolejce. Rezerwować czasu na wykonanie najprostszych czynności finansowych. Wklepuję numer, ustalone przez siebie hasło i jestem na miejscu.

 • Na pulpicie mojego profilu wita mnie stan konta. Może to niekoniecznie pokrzepiająca informacja, ale mam ten podgląd na bieżąco i mogę uważnie badać swoją  obecną sytuację. Oszczędność się tu sprawdza, bo w każdej chwili mogę przewidzieć czy do końca miesiąca wystarczy, sprawdzić czy powinnam sobie pozwolić na nową książkę, albo zwyczajnie rozplanować z głową kolejne wydatki.

 • Internetowo konto nie jest ograniczone czasowo. Tego banku nie zamkną o 17.00, masz go 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu, na ekranie komputera, tabletu, czy smartfona.Oszczędzasz nie tylko pieniądze, ale i swój jakże cenny czas. 

 • Bez przeszkód i zupełnie bezpiecznie możesz tu wykonać przelew czy zasilić konto w telefonie. Co ważne - sprawa jest nie tylko wygodna, ale i zupełnie bezpieczna - każda transakcja musi być potwierdzona kodem, który otrzymasz sms-em, lub za podaniem tego ze specjalnej zdrapki. Rachunki, czy zakupy online nie stanowią problemu.

 • Jeśli myślimy już o 'oficjalnym' oszczędzaniu, większość kont internetowych daje możliwość bezpośredniego inwestowania zgromadzonych na koncie środków w różne inne produkty bankowe, jak lokaty, ubezpieczenia, czy fundusze inwestycyjne.

 • Największą jednak zaletą jest chyba fakt, że są one banalne w obsłudze. Wystarczy umiejętność swobodnego serfowania po sieci, żeby nie bać się 'elektronicznego banku'. 
Stąd chyba nie macie wątpliwości, że ja pokochałam ten sposób zarządzania budżetem.
Niemniej jednak są i ludzie, którzy cenią sobie kontakt interpersonalny.
Sprawdźcie co sądzą na ten temat inni:

2 komentarze:

 1. typowo. Przelew przez pocztę potrafi iść kilka dni.
  Również kocham konto internetowe !

  Borsuk ;p

  OdpowiedzUsuń
 2. Zgadzam się z Tobą :) jak najbardziej jestem za kontem internetowym

  OdpowiedzUsuń